UEFA: Drita skuadra më e mirë në Kosovë

UEFA: Drita skuadra më e mirë në Kosovë

Drita është skuadra më e mirë në Kosovë sipas UEFA-s, përcjell Insajderi.

Shtëpia madhe e futbollit ka përpiluar një listë të skuadrave më të mira.

Drita ka 3500 pikë dhe janë në pozitën e 296-të në botë.

Në këtë listë ka vend edhe për KF Feronikelin (1500 pikë), SC Gjilani (1000 pikë) dhe KF Trepça 89’ (500 pikë). /Insajderi.com