UEFA: Nuk ka Ligë të Kampionëve në qoftë se Liverpooli shpallet kampion tani

UEFA: Nuk ka Ligë të Kampionëve në qoftë se Liverpooli shpallet kampion tani

UEFA ka paralajmëruar klubet e Belgjikës se rrezikojnë të përjashtohen nga garat evropiane për sezonin 2020/21 për shkak të mbylljes së sezonit para kohe.

Belgjika nuk ka marrë mbështetjen e duhur për t’i dhënë fund sezonit dhe për ta shpallur kampion skuadrën e Club Brugge – që është 15 pikë para ndjekësit më të afër. Lajmi i plotë në Insporti.com