UEFA vendos që Kampionët e Evropës dhe Amerikës të përballen ndërmjet vete

UEFA vendos që Kampionët e Evropës dhe Amerikës të përballen ndërmjet vete

Argjentina dhe Italia do përballen ndaj njëra-tjetrës në qerrshorin e vitit 2022.

Kjo ndeshje do të zhvillohet pasi UEFA ka vendosur që një ndeshje mes Kampionëve të Evropës dhe atyre të Amerikës të i ofrohet publikut për tu parë, shkruan Insajderi.com.

Ky takim do të jetë tejet interesant pasi është hera e parë në shekullin XXI që kampionët e dy kontinenteve do “testohen” ndërmjet vete.

Futbollsitë si Leo Messi, Angel Di Maria në njëren anë dhe Leonardo Bonucci, Lorenco Isnigne në tjetër anë do të zbresin në fushën e gjelbër për të dhënë më të mirën nga vetja.

Ndërsa, vendi ku do të zhvillohet kjo ndeshje ende nuk është vendosur./Insajderi.com