UEFA zgjedh formacionin më të mirë të vitit 2020 të votuar nga tifozët

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të vitit 2020 të votuar nga tifozët

UEFA në faqen e saj zyrtare ka publikuar “Formacionin më të mirë të vitit 2020” të votuar nga fansat e futbollit, njofton Insajderi.

Këto lojtarë u përzgjodhën nga tifozët në bazë të performancës së tyre gjatë vitit 2020.

Moduli është 4-2-3-1 dhe vihet re mungesa e Kylian Mbappe-s, i cili është nënkampion Europe me PSG-në ku u mund në finale të Champions League nga Bayern Munchen. /Insajderi.com