Uellsi – Zvicra: Formacionet zyrtare

Uellsi – Zvicra: Formacionet zyrtare

Të shtunën zhvillohet ndeshja e radhës mes Uellsit dhe Zvicrës, shkruan Insajderi.

Dy trajnerët e kombëtareve kanë bërë të ditur formacionet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri uellsian, Ryan Giggs, ka vendosur të startoj me formacionin 3-4-3:

Danny Ward, Ben Davies, Joe Rodon, Chris Mepham, Rhys Norrington Davies, Joe Morrell, Aaron Ramsey, Connor Roberts, Daniel James, Harry Wilson dhe Gareth Bale.

Ndërsa trajneri i Zvicrës, Vladimir Petkovic, do të staroj me formacionin 3-4-1-2:

Yann Sommer, Nico Elvedi, Manuel Akanji, Fabian Schar, Ricardo Rodriguez, Remo Freuler, Granit Xhaka, Kevin Mbabu, Xherdan Shaqiri, Haris Seferovic dhe Mario Gavranovic.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 15:00 në “Baku Olympic Stadium”./insajderi.com