Ukrainë – Austri: Formacionet zyrtare

Ukrainë – Austri: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Ukrainës dhe Austrisë do të jetë ndeshja që do të përmbyll ndeshjet e grupit C, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri ukrainas, Andriy Shevchenko, do të startoj ndeshjen me formacionin 4-1-4-1:

Georgiy Bushchan, Vitaliy Mykolenko, Mykola Matviyenko, Ilya Zabarnyi, Oleksandr Karavaev, Sergiy Sydorchuk, Ruslan Malinovskyi, Oleksandr Zinchenko, Mykola Shaparenko, Andriy Yarmolenko dhe Roman Yaremchuk.

Nga ana tjetër, trajneri i Austrisë, Franco Foda, do të nis ndeshjen me formacionin 4-3-2-1:

Daniel Bachmann, Stefan Lainer, Aleksandar Dragovic, Martin Hinteregger, David Alaba, Florian Grillitsch, Konrad Laimer, Xaver Schlager, Christoph Baumgartner, Marcel Sabitzer dhe Marko Arnautovic.

Ndeshja do të zhvillohet në “National Arena” me fillim nga ora 18:00.