United duhet të shpenzojë edhe 218 milionë euro këtë afat kalimtar

United duhet të shpenzojë edhe 218 milionë euro këtë afat kalimtar

Manchester United duhet të shpenzojnë edhe rreth 218 milionë euro të tjera në afatin kalimtar të verës, ka thënë Gary Neville, legjenda e United, shkruan Goal, njofton Insajderi.

Djajtë e Kuq kanë siguruar rikthimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm 2020-21 dhe për të garuar në këtë nivel nevojiten ende investime, mendon anglezi.

“Në ndeshjen e fundit, kur kishim mbetur edhe 20 minuta lojë 11-tshja e parë e United ishin lodhur tepër dhe shihej se aty nevojiten edhe lojtarë të tjerë kualitativë”, ka deklaruar Neville për Sky Sport.

“Herën e fundit kur United përfunduan në top-treshe ata kishin shpenzuar 2018 milionë kur trajner ishte Jose Mourinho, megjithatë duket se këtë herë kanë bërë investime më të mençura”.

“Tani u duhet të bëjnë edhe një investim të tillë 218 milionësh, por duhet ta bëjnë në mënyrën e duhur. Kështu do t’u afroheshin Liverpool-it e City-it”./Insajderi.com