United gati për t’ia dyfishuar rrogën – nëse e lë Milanin

United gati për t’ia dyfishuar rrogën – nëse e lë Milanin

Manchester United janë gati t’ia dyfishojnë rrogën Hakan Calhanoglut, për ta bindur atë që sezonin e ardhshëm të kalojë në United, shkruan Goal, njofton Insajderi.

E ardhmja e yllit të Milanit mbetet pezull me klubin nga Seria A, pasi ata ende nuk i kanë ofruar një kontratë të re.

Gjithsesi, Calhanoglu po dëshirohet nga Djajtë e Kuq, dhe rritja e madhe e të ardhurave nëse kalon në Premier Ligë, mund të jetë diçka e pamundur të refuzohet./Insajderi.com

Gullit, Seedorf... Calhanoglu? Ibrahimovic says Turkey star 'playing like  real AC Milan No.10' | Goal.com