United gati të paguajnë afër 170 milionë euro për talentin e Barcelonës

United gati të paguajnë afër 170 milionë euro për talentin e Barcelonës

Manchester United janë gati t’i bëjnë një ofertë prej afër 170 milionë euro për Ansu Fati-t, njofton Mundo Deportivo, përcjell Insajderi.

Djajtë e Kuq po mundohen me do kusht të sjellin një super talent në Old Traffod dhe tashmë vëmendja është kthyer nga talenti i Barcelonës.

Zgjedhje e parë e United ishte Jadon Sancho i Borussia Dortmund, por duke se ai transfer nuk do të finalizohet.

Ansu Fati  është vetëm 17 vjecar. Ai ka lindur në  Guinea-Bissau, por është përfaqësues i kombëtares së Spanjës.

Fati po konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të rinj në botë./Insajderi.com

FC Barcelona's Ansu Fati gets a Contract Extension & a Raise in ...