Valencia shkarkon Gary Nevillen

Skuadra e Valencias ka shkarkuar nga detyra trajnerin anglez, Gary Neville, pas rezultateve të dobëta në La Liga dhe eliminimit nga Liga e Evropës.

Valencia shkarkon Gary Nevillen

Klubi spanjoll e ka zëvendësuar menjëherë ish-futbollistin e Manchester Unitedit me teknikun spanjoll, Pako Aysteran, i cili do të qëndrojë tek ‘lakuriqët’ deri në përfundim të këtij sezoni.