Valon Berisha futbollisti i dytë më i mirë në Austri

Valon Berisha futbollisti i dytë më i mirë në Austri

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, është shpallur futbollisti i dytë më i mirë në kampionatin e Austrisë.

Mesfushori kosovar shkëlqeu në sezonin e tij të pestë në skuadrën e tij Red Bull Salzburg, duke qenë vendimtar në rrugëtimin e skuadrës së tij drejt titullit të kampionit.

Berisha u konsiderua  si njëri ndër futbollistët vendimtar të kësaj skuadre drejt titullit të kampionit.

Berisha gjatë këtij sezoni me skuadrën e tij arriti të shënoj 7 gola dhe 8 asistime, përderisa ky vit ishte i suksesshëm për Berishën  edhe me Kosovën duke arritur të shënoj golin e parë për përfaqësuesen e Kosovës.

Juria, menaxherët dhe trajnerët e ‘Tipico Bundesligës’ vendin e parë si futbollisti më i mirë i kampionatit e cilësuan shokun e skuadrës së Valon Berishës, Korad Laimer, njofton sportreport.biz.

Laimer me paraqitjet e tij arriti që përveç se të zë vend në formacionin e parë të skuadrës ai edhe arriti që të bind edhe trajnerin e kombëtares së Irlandës duke u ftuar në grumbullimin e kësaj kombëtare.

Pas Konrad Laimer, dhe Valon Berishës futbollisti i tretë më i mirë u shpall Christoph Monschein./Insajderi.com