“Van de Beek dhe Pogba mund të luajnë bashkë”

“Van de Beek dhe Pogba mund të luajnë bashkë”

Ardhja e Donney van de Beek në Manchester United nuk nënkupton fundin e Paul Pogbas në United, ka thënë Rene Meulensteen, ish-asistenti i Sir Alex Ferguson.

Sipas tij në ekipin e Djajve ka vend për disa lojtarë që kanë rolin e “playmaker”.

“Mendoj se ka pasur shumë spekulime në dy sezonet e kaluara”, tha Meulensteen talkSPORT, duke iu referuar të ardhmes së Pogbas, njofton Insajderi.

“Por, në sezonin e fundit Ole e bëri të qartë se ai dëshiron ta mbajë Pogban. Tani nuk jam i sigurt se a do të qëndrojë apo do të largohet”.

Jam 100 për qind i sigurtë se ata (Pogba dhe Van de Beek) do të mund të luajnë së bashku dhe atë shumë shumë mirë”./Insajderi.com