Vazhdojnë ndeshjet kualifikuese për kampionatin “Katari 2022”

Vazhdojnë ndeshjet kualifikuese për kampionatin “Katari 2022”

Të mërkurën do të vazhdojnë ndeshjet e radhës kualifikuese për Kampionatin Botëror “Katari 2020”.

Kampioni aktual, Franca do të përballet me Bosnja dhe Hercegovinën.

Turqia luan kundër Malit të Zi, ndërsa Kroacia me Rusinë.

 

Kampionati Botëror në Katar zhvillohet vitin tjetër.

Për herë të fundit kampionatin e fundit të mbajtur në Rusi e kishte fituar Franca. /Insajderi.com