Vazhdon forma e lartë e Miamit

Vazhdon forma e lartë e Miamit

Forma e lartë e tyre po vazhdon.

Miami Heat ka shënuar fitore me rezultat 115-91 kundër Atlanta Hawks.

Miami ishte favorit në letër dhe kjo u pa edhe në parket – ku ishin superior.

Skuadra vendase nuk e vuri në dyshim për asnjë moment epitetin e fituesit.

Basketbollisti më i dalluar në parket ishte Tyler Herro, i cili realizoi 21 pikë, asistoi 11-të herë dhe bëri nëntë kërcime.

Në anën tjetër, te Hawks – statistikat më të mira i pati John Collins.

Ai realizoi 16-të pikë, bëri dy asistime dhe bëri 11-të kërcime.

Pas kësaj fitore, Heat gjendet në vendin e tretë të Konferencës Lindore. Deri më tani, kjo skuadër ka arkëtuar 26 fitore, kurse ka pësuar humbje 15-të herë.

Ndërsa, formë katastrofale po kalojnë Hakws, të cilët gjendetn në vendin e 12-të.

Në takimet tjera u zhvilluan këto rezultate:

Hornets 109 – 98 76ers.

Celtics 119 – 100 Pacers.

Magic 106 – Wizards 112.

Heat 115 – Hawks 91.

Mavericks 85 – 108 Knicks.

Rocekts 128 – 124 Spurs.

Cavaliers 111-91 Jazz.

Nets 138 – 112 Bulls. / Insajderi.com

Tabela në Konferencën Lindore