Vazhdon përplasja, nga kabineti Thaçit Vjosa Osmani quhet patetike

Përplasja politike në mes Hashim Thaçit dhe Vjosa Osmanit po vazhdon edhe përtej deklaratave direkte. Ky kundërshtim politik reflekton edhe me atakime personale.

Vazhdon përplasja, nga kabineti Thaçit Vjosa Osmani quhet patetike

Mbrëmë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka qenë shumë i ashpër ndaj kyeparlamentares, Vjosa Osmani.

Thaçi tha se një familjar i Osmanit i ka “shërbyer” Serbisë duke pasuar pastaj me një kundër-reagim të Osmanit në llogarinë e saj në Facebook ku nuk e ka kursyer Presidentin e Kosovës për ta atakuar si “faqja e zezë”.

Kjo përballje ka vazhduar edhe nga zyra e presidentit të Kosovës. Këshilltari i Hashim Thaçit, Adil Behramaj duke shkruar se “Vjosa Osmani është e re për të qenë kaq shumë patetike”.

“Vjosa Osmani është shumë e re për të qenë kaq shumë patetike. Ndonëse është tërësisht e përhumbur si çapkëne politike, ky patetizëm edhe si refren për votuesit e saj të grumbulluar në emër të LDK-së është i skaduar. Orë e çast punon kundër LDK-së dhe ende ka fytyrë të thirret në emër të saj. Kështu është kur në kolltuqe institucionale ulet soji i saj që as stabilitet emocional nuk ka, se lëre më aftësi për ta udhëhequr atë institucion duke u shtathedhur politikisht”, ka shkruar këshilltari Presidentit në Facebook.

Osmani nuk e ka votuar Thaçin për president në viitn 2016 përkundër asaj që subjekti i saj politik, LDK kishte marrëveshje të koalicionit një gjë të tillë. /Insajderi/