Vdes legjenda e Manchester United

Vdes legjenda e Manchester United

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare një nga ish-sulmuesit e Manchester United, pjesë e Busby Babes, Alex Dawson., raporton Insajderi.

Dawson kishte luajtur për Manchester United prej vitit 1957 deri në vitin 1961, duke bërë 80 paraqitje për klubin e duke shënuar 45 gola. Ai ka luajtur gjithsejtë 394 ndeshje dhe ka shënuar 212 gola.

Ai ishte një pikë kyçe e ri ngritjes së skuadrës pas tragjedisë së Mynihut./Insajderi.com