Vdesë në moshën 32 vjeçare mbrojtësi anglez

Vdesë në moshën 32 vjeçare mbrojtësi anglez

Një lajm i dhimbshëm vjen nga Anglia, teksa është ndarë nga jeta mbrojtësi anglez, Lee Collins, njofton Insajderi.

Lajmi u bë i ditur nga skuadra e Yeovil Toën në rrjetin social “Twitter”, skuadër kjo ku mbrojtësi Collins aktivizohej prej dy sezonesh dhe ishte kapiteni aktual i ekipit.

Karrierën futbollistike e kishte nisur tek skuadra e Wolves, por më pas ishte transferuar drejt Port Vales, e më pas në disa klube të njohura në kategoritë e dyta angleze.

Collins u nda nga jeta në moshën 32 vjeçare, ndërsa klubi i tij në shenjë solidariteti ka njoftuar shtyrjen e ndeshjes me Altrinchamin, e parashikuar për tu luajtur ditën e nesërme. /Insajderi.com