Vidal pajtohet të kalojë tek Inter – po pret ta lirojë Barcelona

Vidal pajtohet të kalojë tek Inter – po pret ta lirojë Barcelona

Arturo Vidal është pajtuar që të ketë rrogë më të vogël dhe t’i bashkohet Inter-it këtë afat kalimtar, njofton Goal, përcjell Insajderi.

Tashmë ai po pret Barcelonën që ta lirojë dhe t’ia mundësojë kalimin në Inter.

Vidal do të fitojë gjashtë milionë euro në një kontratë dy vjeçare.

Kontrata është me opsion që të vazhdohet edhe për një vit./Insajderi.com