VIDEO: Ajeti shënon gol tek skuadra e re  

VIDEO: Ajeti shënon gol tek skuadra e re   

Sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti ka realizuar golin e parë me skuadrën e Bazelit menjëherë pas rikthimit te kampionët e Zvicrës.

20-vjeçari i cili në sezonin e kaluar mbajti veshur fanellën e St Gallenit përshëndeti rrjetën në minutën e 39-t duke dyfishuar epërsinë e të tijve.

Në fund Bazeli fitoi në transfertë ndaj Luganos me rezultatin e thellë 0-4.

Albian Ajeti është vëllai i vogël i mbrojtësit të Kombëtares, Arlind Ajeti dhe momentalisht përfaqëson kombëtaren U21 të Zvicrës