Villa në finale të Kupës Carabao

Villa në finale të Kupës Carabao

Aston Villa është kualifikuar në finale të Kupës Carabao. Villa mposhti Leicesterin në ndeshjen që u zhvillua sonte dhe përfundoi me rezultat 2:1.

Villa triumfoi 2:1 ndaj Leicester City, derisa u kualifikua tutje me rezultatin e përgjithshëm 3:2, më shumë në Insporti.com.