Vjen reagimi prekës i gruas së Kobe Bryantit, Vanessa

Vjen reagimi prekës i gruas së Kobe Bryantit, Vanessa

Vanessa Bryant, bashkëshortja e legjendës tashmë të ndjerë të basketbollit, Kobe Bryant, ka reaguar për herë të parë pas vdekjes së Bryant dhe të bijës 13-vjeçare, Giannës.

Ajo këtë e ka bërë përmes një shkrimi të publikuar në profilin e saj në rrjetin social Instagram.

Në një shkrim të gjatë të publikuar përkrah një portreti familjar, Vanessa ka falënderuar të gjithë njerëzit që e kanë ngushëlluar këto ditë të vështira për të.

“Vajzat e mia dhe unë dëshirojmë t’i falënderojmë miliona njerëz që na kanë dërguar ngushëllime dhe na kanë dhuruar mbështetje në këtë kohë të tmerrshme. Me të vërtetë kemi pasë nevojë për to”, ka thënë fillimisht ajo.

Më pas, ajo është shprehur se ndihen të shkatërruar nga humbja e bashkëshortit dhe të bijës.

“Jemi krejtësisht të shkatërruar nga humbja e papritur e bashkëshortit tim të dashur, Kobe – babai i mrekullueshëm i fëmijëve tanë, dhe vajzës time të ëmbël e të bukur, Gianna – një vajzë e dashur, e mençur dhe motër e mrekullueshme e Natalias, Biankas dhe Capri”.

“Nuk ka fjalë mjaftueshëm të përshkruajmë dhimbjen tonë tani. Por, më ngushëllon fakti që Kobe dhe Gigi, e kanë ditur se sa shumë janë dashur. Kemi qenë të bekuar që i kemi pasur në jetën tonë. Do të dëshiroja që ata të ishin këtu me ne gjithmonë”, ka shkruar ndër të tjera Vanessa.

“Nuk e di se ku nuk do ta çojë jeta pas të sotshmes, por është e pamundur të imagjinohet jeta pa ta. Por ne zgjohemi çdo ditë, duke tentuar të shtyjmë veten para sepse Kobe, dhe vajza jonë, Gigi, po na ndriçojnë rrugën nga lart. Dashuria jonë për ta është e pafund – e pamatshme. Unë vetëm do të dëshiroja që të isha në gjendje t’i përqafoj dhe t’i puth e t’i bekoj. T’i kem këtu me ne, përgjithmonë”, ka shkruar ajo.

Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant dhe vajza e tij Gianna, humbën jetën më 26 janar në një aksident ajror, kur helikopteri që kishte në bord edhe shtatë persona të tjerë u përplas në një kodër, në afërsi të Los Anxhelosit.

Kobe, 41-vjeçar la pas vetes bashkëshorten dhe tri vajzat e tjera.

View this post on Instagram

My girls and I want to thank the millions of people who’ve shown support and love during this horrific time. Thank you for all the prayers. We definitely need them. We are completely devastated by the sudden loss of my adoring husband, Kobe — the amazing father of our children; and my beautiful, sweet Gianna — a loving, thoughtful, and wonderful daughter, and amazing sister to Natalia, Bianka, and Capri. We are also devastated for the families who lost their loved ones on Sunday, and we share in their grief intimately. There aren’t enough words to describe our pain right now. I take comfort in knowing that Kobe and Gigi both knew that they were so deeply loved. We were so incredibly blessed to have them in our lives. I wish they were here with us forever. They were our beautiful blessings taken from us too soon. I’m not sure what our lives hold beyond today, and it’s impossible to imagine life without them. But we wake up each day, trying to keep pushing because Kobe, and our baby girl, Gigi, are shining on us to light the way. Our love for them is endless — and that’s to say, immeasurable. I just wish I could hug them, kiss them and bless them. Have them here with us, forever. Thank you for sharing your joy, your grief and your support with us. We ask that you grant us the respect and privacy we will need to navigate this new reality. To honor our Team Mamba family, the Mamba Sports Foundation has set up the MambaOnThree Fund to help support the other families affected by this tragedy. To donate, please go to MambaOnThree.org. To further Kobe and Gianna’s legacy in youth sports, please visit MambaSportsFoundation.org. Thank you so much for lifting us up in your prayers, and for loving Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri and me. #Mamba #Mambacita #GirlsDad #DaddysGirls #Family ❤️

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on