Vokrri i kishte ‘premtuar’ Muriçit se David Silvan dhe Ikay Gundoganin do t’i bënte ‘kosovarë’

Vokrri i kishte ‘premtuar’ Muriçit se David Silvan dhe Ikay Gundoganin do t’i bënte ‘kosovarë’

Gardiani’ i talentuar i Përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, është shndërruar në një nga pikat më të forta të Kosovës.

Portieri i cili luan me skuadrën angleze Manchester City, ka debutuar me Kosovën në ndeshjen ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve.

Ajo që bëri përshtypje në atë takim, ishte loja më këmbë e futbollistit me origjinë nga Mali i Zi.

Gramoz Vokrri, djali i ish-kryetarit të FFK-së, Fadil Vokrri, e ka zbuluar një fakt interesat me Muriçin pas ndeshjes me Azerbajxhanin, takim që përfundoi 4:0 në të mirë të Kosovës.

Për të lexuar lajmin e plotë, vizitojeni Insportin