Vritet futbollisti nga bashkëlojtarët e ekipit, bëri gabim në golin e pësuar

Vritet futbollisti nga bashkëlojtarët e ekipit, bëri gabim në golin e pësuar

Një futbollist në Lamwo District, Uganda Veriore, vdiq të shtunën pasi u raportua se ishte sulmuar nga shokët e tij të skuadrës. I ndjeri Churchill Owaci, 22 vjeç, dyshohet se u sulmua nga shokët e tij të skuadrës pasi ai bëri një gabim që çoi në një gol gjatë një ndeshje miqësore futbolli midis dy ekipeve të futbollit te qytetit, transmeton Insajderi.

I ndjeri ishte një banor i fshatit Tumanon, qarku Agoro Sub në Distriktin Lamwo. Ai po luante si një mbrojtës qendre në një ndeshje midis dy ekipeve të gjitha nga Poba Parish. Sipas kryetarit të Agoro Sub County, Denis Onyon, sherri nisi mes shokëve të skuadrës, pasi një gol u shënua si rezultat i gabimit mbrojtës të Owaci. Ata u përplasën mbi të, duke e rrahur para se të ndaheshin.

“I ndjeri u sulmua disa metra larg skenës së krimit dhe u dërgua me urgjencë në Agoro Health Center III, ku u shpall i vdekur disa orë më vonë. Hetimet mbi çështjen janë duke vazhduar dhe të dyshuarit do të transferohen në stacionin qendror të policisë Lamwo nga ku do të gjykohen në gjykatë”, tha kryetari Denis Onyon. /Insajderi.com