Wenger lë jashtë fushe Xhakën

Wenger lë jashtë fushe Xhakën

Arsenal dhe Manchester United do të takohen në derbin e kësaj xhiroje në Premierligë.

Arsene Wenger për këtë takim nuk do të ketë gati mesfushorin kosovar, Granit Xhaka i cili është i lënduar, por nga minuta e parë do të luaj Shkodran Mustafi i rikthyer.

Në anën tjetër Jose Mourinho do të bëjë disa ndryshime, pasi ka paralajmëruar se disa lojtar do t’i pushojë për gjysmëfinalen ndaj Celta Vigos në Europa League.

Ndeshja ndërmjet Arsenalit dhe Unitedi do të zhvillohet nga ora 17:00.