Wijnaldum mund të mos transferohet te Barcelona, gjigandi evropian pas tij

Wijnaldum mund të mos transferohet te Barcelona, gjigandi evropian pas tij

Edhe pse dukej se transferimi i Wijnaldum te Barcelona ishte i pashmangshëm, holandezi mund të ndryshojë mendje në minutat e fundit, transmeton insajderi.

Sipas “ESPN”, Paris Saint-Germain dëshiron t’ia “vjedhë” holandezin Barcelonës, duke i ofurar kontratë më të mirë se katalanasit.

Vendimi final i lojtarit pritet të mirret në 48 orët e ardhshme.

30-vjeçari ishte pjesë e Liverpoolit nga viti 2016, ku u transferua nga Newcastle United, gjatë kësaj periudhe me ai ka zhvilluar 179 ndeshje dhe ka arritur të shënoi 16 gola./insajderi.com