Wilder e konfirmon: Ja kur do të ndodhë dueli me Joshuan

Wilder e konfirmon: Ja kur do të ndodhë dueli me Joshuan

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampioni i botës në peshat e rënda në kategorinë WBC, ka deklaruar se kur do të ndodhë dueli mes tij dhe kampionit tjetër të botës në kategoritë IBF, WBA dhe WBO të kësaj peshe, Anthony Joshua.

Edhe pse bisedimet mes palëve kanë njohur një ngërç ditët e fundit, pas ofërtës prej 50 milionë dollarësh që Wilder i ofroi Joshua, boksieri amerikan beson se gjërat do të sqarohen shpejt.

Deklaratat e Wilderit rreth duelit me Joshuan