Wilder: Fury ishte më i mirë, fitoi me meritë

Wilder: Fury ishte më i mirë, fitoi me meritë

Deontay Wilder nuk është më i pamposhtur. Ai nuk është më as kampion i botës në kategorinë e peshave të rënda në divizionin WBC, pasi këtë titull ia mori Tyson Fury.

Boksieri amerikan ka pranuar se kundërshtari i tij ishte më i fortë dhe e meritoi fitoren, porse nuk ishte i kënaqur me vendimin e ekipit të tij për ta dorëzuar meçin, më shumë në Insporti.com.