Wilder vs Ortiz – gjithçka që duhet të dini rreth meçit të shumëpritur

Wilder vs Ortiz – gjithçka që duhet të dini rreth meçit të shumëpritur

Të dielën në mëngjes, Luis Ortizi do ta sfidojë Deotnay Wilderin për titullin e botës në WBC, në kategorinë e rëndë.

Wilderi ia ka mundësuar Ortizit një shans të dytë për t’ia marrë rripin e WBC-së, në duelin që zhvillohet këtë fundjavë në Las Vegas, transmeton Insporti

Dueli që do të zhvillohet në ‘MGM Grand Garden Arena’ pritet të jetë shumë interesant për faktin se do të jetë rimeç dhe të dy boksierët janë ndeshur para një viti.

Çka duhet të dini për rimeçin Wilder – Ortiz? Lexoni më shumë…