Wilderi zyrtarizon duelin e radhës, konfirmon rimeçin e madh

Wilderi zyrtarizon duelin e radhës, konfirmon rimeçin e madh

Tashmë është zyrtare. Boksieri amerikan Deontay Wilder do të mbrojë titullin kampion bote të peshës së rëndë, kategoria WBC, ndaj kubanezit Luis “King Kong” Ortiz.

Data dhe vendi se ku do të zhvillohet kjo sfidë ende nuk janë caktuar.

Wilder (41-1), do t’i ofrojë kështu Ortizit (31 fitore, 1 humbje e 2 duele pa rezultat) mundësinë që të hakmerret pas humbjes së një viti më parë.

Lexo më shumë