fbpx

Xhuljeta po shkonte të jepte provimin e maturës, por u vra nga personi që i kërkonte martesë

Xhuljeta po shkonte të jepte provimin e maturës, por u vra nga personi që i kërkonte martesë

Xhafer Mata, 31-vjeçari nga Kukësi i mori jetën një 19-vjeçareje këtë të premte në Tiranë, pranë një kishe në zonën e Don Boskos.

Vajza me të cilën i riu kishte pasur një lidhje disa mujore, por që kishte përfunduar me dëshirën e kësaj të fundit, quhej Xhulieta Çuni, nga Vinjolli i Matit. Në kushte të rënda psikologjike ai i ka dhënë fund edhe jetës së tij. Qëlloi veten me një plumb pas koke dhe ndërroi jetë rreth një orë më pas në spitalin e Traumës. Marrëdhënia mes Xhuljetës dhe Xhaferit ka ekzistuar që prej kohës që ai ka qenë i martuar dhe ai është divorcuar me bashkëshorten me të cilën ka edhe një fëmijë 1 vjec pikërisht për shkak të 19-vjecares. Por lidhja e tyre nuk ka zgjatur më shumë se 6 muaj dhe e reja kishte kërkuar ndarjen. E këtë situatë i riu nuk e ka pranuar dot.

Xhafer Mata e qëlloi me 2 plumba pistolete Xhujletën dhe pasi qendroi 15 minuta duke qare me ngasherim ne trotuar pasi e kishte vrare ish te dashuren, kaloi ne anen tjeter te rruges dhe qëlloi veten në kokë para policise qe kishte mberritur ne vendngjarje lajmeruar nga deshmitaret e shumte.

“Panorama” meson se vajza po shkonte për të dhënë sot provimin e letërsisë, pasi ishte maturante. Ajo kishte punuar per 5 muaj shitese ne nje market te zones, pune te cilen e kishte lene qe ne muajin shkurt per shkak te provimeve dhe do te kthehej aty me te mbaruar shkollen.

32 vjecari i ndërpriste rrugën çdo ditë Xhulietës, për ta bindur që ta merrte nuse në shtëpi, për të kurorëzuar kështu lidhjen intime disavjeçare.