Zbulohen medaljet e Olimpiadës ‘Tokyo 2020’

Zbulohen medaljet e Olimpiadës ‘Tokyo 2020’

Janë zbuluar medaljet e arta, argjendta dhe bronzta që do të dhurohen në Lojërat Olimpike që do të mbahen në Tokyo vitin e ardhshëm.

Organizatorët e Lojërave Olimpike në Tokyo të Japonisë, zbuluan për publikun medaljet që do t’u ndahen sportistëve, saktësisht një vit para fillimit të ktyre Lojërave Olimpike, transmeton Insporti

Të mërkurën, në Tokyo u zbuluan medaljet olimpike, në Olimpiadën që do të fillojë më 24 korrik të vitit të ardhshëm.

Lexo më shumë