Zekaj lë Serbinë për Kosovën – këto janë zhvillimet e fundit

Zekaj lë Serbinë për Kosovën – këto janë zhvillimet e fundit

Federata e Futbollit të Kosovës ka nisur proceduarat e dokumenteve për t’ia mundësuar futbollistit shqiptar, Arton Zekaj të luajë për kombëtaren e Kosovës.

Zekaj i cili luan në pozitën e mesfushorit defanziv ka kaluar në të gjitha grupmoshat e kombëtares serbe, U-15, U-16, dhe U-17 të Serbisë, raporton Insporti.com.