Zenit St. Petersburg vs Borussia Dortmund, formacionet zyrtare

Zenit St. Petersburg vs Borussia Dortmund, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:55, Zenit pret mysafirët nga Gjermania, ekipin e Dortmund, në kuadër të xhiros së fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, njofton Insajderi.

Ekipi rus në këtë takim vjen pa ambicie, pasi është eliminuar nga mundësia për të kaluar grupet si dhe për të kapur vendin e tretë në grup, pasi disponon vetëm një pikë. Ndërsa, gjermanët në këtë takim vijën si lider të grupit, por vetëm një pikë më shumë se Lazio, të cilët në Romë presin belgët e Club Brugge.

Trejneri rus, Sergey Semak preferon të luajë me 4-4-2, ndërsa trajneri francez i BVB-së luanë me 3-5-2.

Zenit: Kerzhakov, Santos, Barrios, Azmoun, Malcom, Driussi, Kuzyaev, Sutormin, Ozdoev, Rakits’kyy, Prokhin.

Dortmund: Hitz, Hazard, Reus, Schulz, Hummels, Brandt, Bellingham, Emre Can, Piszczek, Witsel, Passlack. /Insajderi.com