Zëvendësguvernatori i Kabulit vrahet nga një bombë të ngjitur në automjetin e tij

Zëvendësguvernatori i Kabulit vrahet nga një bombë të ngjitur në automjetin e tij

Zëvendësguvernatori i kryeqytetit afgan, Kabul, është vrarë në një sulm “me bombë “, thonë zyrtarët e sigurisë.

Mahboobullah Mohebi dhe sekretari i tij vdiqën të dy të martën kur shpërtheu një pajisje e bashkangjitur në makinën e tyre.

Asnjë grup ende nuk ka thënë se ishte prapa sulmit.

Ky është e fundit në një valë vrasjesh. Gjithashtu të martën, një zëvendës anëtar i këshillit provincial vdiq pas një sulmi të ngjashëm në provincën Ghor.

Gazetarë, aktivistë dhe figura të tjera politike janë vënë në shënjestër javët e fundit./Insajderi.com

BBC News