Zhvillim shokues në UFC 223, Khabibi me kundërshtar të ri

Zhvillim shokues në UFC 223, Khabibi me kundërshtar të ri

Dueli i Tony Fergusonit me Khabib Nurmagomedovin ëhstë paraparë të jetë një prej ngjarjeve të vitit në UFC, fituesi është paraparë të marrë titullin botëror nga Connor McGregor, cili nuk kishte pranuar që të mbrojë titullin në oktagon dhe ngjarje pritej të siguronte miliona abonime televizive dhe para tjera nga reklamat.

Mirëpo, një zhvillim i papritur dhe shokues ka ndryshuar rrjedhën e UFC 223, që ishte gati të anulohej deri dje.

 Tony Ferguson ka raportuar se është lënduar, ka shqyer ligamentin e gjurit dhe është detyruar të tërhiqet nga dueli.

Kjo nuk do të ishte aq problematike sikur të mos ishte hera e katërt që dueli midis Fergusonit dhe Nurmagomedovit anulohet për arsye të ndryshme.

Mësoni se cili është kundërshtrai i ri i Nurmagomedovit në duelin e së shtunës.