Zidane nuk i donte dy yje të Brazilit në Real

Zidane nuk i donte dy yje të Brazilit në Real

Dorëheqja e Zinedine Zidaneit nga posti i trajnerit dhe më pas edhe transferimi i Cristiano Ronaldos nga ky klub kanë bërë që të spekulohet shumë rreth të ardhmes së Real Madridit dhe rreth rindërtimit të ekipit.

Një gazetar brazilian sot ka lëshuar një lajm që mund të sqarojë pjesërisht pse Zidane është tërehqur nga klubi. Në konferencë ne tij për media kur u përshëndet nga Reali Zidane kishte thënë se “nuk e ka dashur Neymarin në Real”, por nuk kishte dhënë më shumë specifika, transmeton Insporti.

Lexoni shkrimin e plotë për trajnerin Zidane dhe Neymarin.