Zidane zbulon të ardhmen e Ronaldos

Zidane zbulon të ardhmen e Ronaldos

Zinedine Zidane ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo është i lumtur në Real Madrid

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka një lajm të mirë për tifozët e Los Blancos. Francezi  ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo është i lumtur në Real Madrid dhe se nuk do të largohet nga kjo skuadër.

“Ronaldo është i lumtur këtu, dhe nuk do të largohet nga Real Madrid”, ka deklaruar Zidane në konferencën për media para ndeshjes me Valencian, e cila luhet nesër.

Më herët është përfolur se Ronaldo mund të largohet nga Real Madridit, derisa PSG dhe Man Utd janë përmednusr si klube ku mund ta vazhdojë karrierën.