Zvicerani Challandes – trajneri që e bëri Kosovën të ëndërrojë

Zvicerani Challandes – trajneri që e bëri Kosovën të ëndërrojë

Pas njohjes zyrtare të FIFA-s më 2016, ekipi kombëtar i Kosovës humbi nëntë nga dhjetë ndeshjet kualifikuese. Pastaj vjen Bernard Challandes.

Kosova festoi të hënën në Sofje të Bullgarisë. Elbasan Rashani shënoi për 3:2 dhe festa filloi.

Por, në këtë sukses ka edhe shumë lojtarë nga Zvicra. Benjamin Kololli i Zurichut asistoi për 2:2, derisa Edon Zhegrova i Baselit dhe Idriz Voca i Luzernit luajtën nga fillimi. Më pas u inkuadrua edhe Florent Hadergjonaj, i lindur në Zvicër, shkruan bluewin.ch.

Lexoni më shumë në Insporti