Zvicra siguron kalimin në fazën tjetër të EURO 2020

Zvicra siguron kalimin në fazën tjetër të EURO 2020

Kombëtarja zvicrane ka siguruar kalimin tutje në fazën eleminuese të EURO 2020, pas humbjes së Ukrainës dhe Finlandës të hënën, shkruan Insajderi.

Ata do të jenë njëra ndër katër përfaqësueset që do të kualifikohen nga pozita e tretë në grup.

Zvicra ka përfunduar e treta në grupin A, sa kishe edhe Uellsi në pozitën e dytë.

Ata të dielen fituan kundër Turqisë me rezultat 3-1, falë Xherdan Shaqirit i cili shënoi dy gola./insajderi.com