Zyrtare: Barcelona transferon sulmuesin francez, shpenzon 145 milionë euro

Zyrtare: Barcelona transferon sulmuesin francez, shpenzon 145 milionë euro

Ousmane Dembele edhe zyrtarisht është lojtar i Barcelonës.

Barcelona ka njoftuar se ka kompletuar transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele.

Mediat spanjolle raportojnë se Barcelona ka paguar 105 milionë euro për francezin plus 40 të tjera bonuse, në total transferimi do të kushtojë 145 milionë euro.

Ky bëhet transferimi i katërt i Barçës, pas Semedos, Paulinhos dhe Gerard Deulofeu.

Nga treshja sulmuese MSN, (Messi, Suarez, Neymar) tani do të quhet MSD (Messi, Suarez, Dembele).

Dembele sezonin e fundit shënoi 10 gola dhe dhuroi 21 asiste. /Insajderi.com