ZYRTARE: Celina lojtar i Dijon-it

ZYRTARE: Celina lojtar i Dijon-it

Pas publikimit të fotove sot gjatë ditës, nuk ka vonuar as zyrtarizimi i Bersant Celinës tek ekipi i Dijon.

Klubi i Dijon, është shprehur i lumtur me transferimin e lojtarit, duke treguar biografinë e tij dhe sukseset që ai i ka arritur deri më tani, transmeton Insajderi.

“Jam i lumtur të konfirmojë se kam nënshkruar kontratë me klubin e ri të League One, Dijon. Jam i gatshëm për këtë sfidë të re në jetën time”, shkroi Celina në Facebook.

Bersant Celina, djali i legjendës së futbollit kosovar, Erdoan Celina, është nga lojtarët e parë i cili ka pranuar ftesën për të përfaqësuar Kosovën./Insajderi.com.

TRANSFER NEWS 💥I’M HAPPY TO ANNOUNCE THAT I HAVE SIGNED NEW CONTRACT WITH DFCO – Dijon FCO (LIGUE 1, French league)SO READY FOR THIS NEW CHAPTER!FORZA DIJON! 🔥🔴

Gepostet von Bersant Celina am Mittwoch, 9. September 2020