ZYRTARE: Donny ban de Beek lojtar i Manchester United

ZYRTARE: Donny ban de Beek lojtar i Manchester United

Manchester United, ka zyrtarizuar transferimin e mesfushorit të Ajax, Donny van de Beek.

“Manchester United është i kënaqur të konfirmojë ardhjen e Donny van de Beek nga Ajax. Mesfushori holandez ka nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare, me një mundësi për të zgjatur për një vit tjetër.”, shkroi Man Utd, transmeton Insajderi.

Donny van de Beek tha: “Unë nuk mund të shpjegoj se sa mundësi e pabesueshme është të bashkohesh në një klub me një histori kaq të mahnitshme.”

“Unë do të doja të falënderoja të gjithë në Ajax. Unë jam rritur atje dhe gjithmonë do të kem një lidhje të veçantë me klubin.”

“Tani jam gati të hedh hapin tjetër në karrierën time dhe të performoj në nivelin më të lartë dhe nuk ka standard më të lartë se Manchester United.”

“Të gjithë më kanë thënë se sa e mahnitshme është atmosfera në Old Trafford dhe unë pres që ta përjetoj këtë, pasi të jetë e sigurt për tifozët që të kthehen.”

“Kjo skuadër ka disa nga mesfushorët më të mirë në botë dhe unë e di që unë mund të mësoj prej tyre dhe gjithashtu të sjell forcat e mia në grup.”

“Duke folur me menaxherin për vizionin e tij për këtë ekip, drejtimi në të cilin po shkon klubi është jashtëzakonisht emocionues dhe mezi pres të jem pjesë e kësaj.”, përfundoi de Beek.”

Ndërsa menaxheri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer tha: “Donny ka të gjitha atributet teknike të nevojshme për të performuar në këtë ekip dhe ka personalitetin e kërkuar për të pasur sukses në Manchester United.”

“Aftësia e tij për të parë hapësirën, kohën, lëvizjet e tij dhe për të lexuar ndeshjen do të plotësojë me të vërtetë cilësitë që kemi në mesfushë dhe ardhja e tij forcon vërtet thellësinë e talentit që kemi në atë pozicion.”

“Shfaqjet e Donny në Eredivisie dhe në Evropë kanë qenë të shkëlqyera gjatë viteve të fundit dhe ne të gjithë po presim me padurim të punojmë me të.”, përfundoi norvegjezi.

Donny van de Beek, i ka kushtuar Manchester United-it, rreth 40 milion euro./Insajderi.com.