Zyrtare: FFK-ja e dënon me 6 muaj Agim Canën

Zyrtare: FFK-ja e dënon me 6 muaj Agim Canën

Komisisioni disiplinor i FFK-së ka publikuar vendimet e fundit të komisionit, rreth ndeshjeve të barazhit në kuadër të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

FFK-ja ka njoftuar se komisioni disiplinor i shkallës së parë, në mbledhjen e mbajtur me datë 18 qershor shqyrtoi procedurat e hapura disiplinore për kundërvajtësit nga ndeshjet e barazhit për IPKO Superligë të zhvilluara me datë 31 maj dhe 1 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Federata e Futbollit e Kosovës kësisoj ka marrë vendim që t’ia ndalojë Agim Canës kryerjen e funksionit zyrtar me kohëzgjatje prej 6 muajve, transmeton Insporti

Lexoni më shumë