Zyrtare: Futbollisti i Arsenalit i bashkohet skuadrës angleze

Zyrtare: Futbollisti i Arsenalit i bashkohet skuadrës angleze

West Bromwich Albion edhe zyrtarisht ka transferuar futbollistin e Arsenalit, Kieran Gibbs.

Arsenali besohet se do të fitojë 7 milionë euro nga mbrojtësi i majtë anglez.

Wenger nuk kishte siguruar kohë të mjaftueshme për Gibbsin në skuadrën e Arsenalit ndërsa me transferimin e Kolosinac dhe me formën e mirë të Monrealit, Gibbs u detyrua të kërkojë një anventur të re.