Zyrtare: Gjyqtari i Juventus – Real, do ta drejtojë edhe ndeshjen Real – Bayern

Zyrtare: Gjyqtari i Juventus – Real, do ta drejtojë edhe ndeshjen Real – Bayern

UEFA ka konfirmuar emrat e personave zyrtarë në ndeshje te Ligës së Kampionëve që zhvillohen në mesjavë.

Fjala është ndeshjet e kthimit të gjysmëfinales së garës më të madhe në futbollin evropian dhe fokusi i të gjithëve me të drjetë është në takimin midis Real Madridit dhe Bayernit.

Ndeshja që zhvillohet në Santiago Bernabeu pritet të jetë me e lehtë për Realin që ka epërsi 2:1 nga takimi i parë dhe fitorja e madhe në Allianz Arena të Munihut.

Këtë takim do ta drejtojë një prej gjyqtarëve më të njohur në Evropë, i cili është posaçërisht mirë i njohur për ekipet e futbollit spanjoll.

Lexoni artikullin e plotë dhe statistikat.