ZYRTARE: Granit Xhaka bëhet kapiten i Zvicrërs

ZYRTARE: Granit Xhaka bëhet kapiten i Zvicrërs

Mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka, është emëruar kapiten tek kombëtarja e Zvicrës,

Pas pensionimit të Stefan Lichtstiner, shiriti i kapitenit i është dhënë mesfushorit Granit Xhaka, shkruna Goal, transmeton Insajderi.

Granit Xhaka, është një nga lojtarët më me ndikim në ëkipin zviceran dhe kjo është arsyeja se pse ai është zgjedhur si kapiten nga trajneri Petkovic.

Mesfushori me prejardhje nga Kosova, në sezonin që kaloi, ishte emëruar edhe kapiten i ekipit të Arsenal, por që pas zënkave të tij me tifozët londinez, atij i është marrë ky shirit./Insajderi.com.