Vincenzo Montella do të vazhdojë punën në Milan.

Milan nuk e ka ndërmend ta shkarkoj Vincenzo Montellan nga detyra edhe pse skuadra po zhgënjen me " />

Zyrtare: Milan vendos për Montellan

Zyrtare: Milan vendos për Montellan

Vincenzo Montella do të vazhdojë punën në Milan.

Milan nuk e ka ndërmend ta shkarkoj Vincenzo Montellan nga detyra edhe pse skuadra po zhgënjen me rezultate në Serie A dhe Europa League.

Këtë e ka konfirmuar drejtori sportiv i Rossonerëve, Marco Fassone në një intervistë dhënë për gazetën italiane, La Stampa.

“Montella është zgjedhur nga ne dhe e ka gjithë besimin tonë”, ka deklaruar Fassone, përcjell gazeta Express.

Edhe pse gjatë verës ishte shumë aktive në blerjen e lojtarëve, Milan gjendet në vendin e dhjetë në Serie a me vetëm 12 pikë të tubuara.