ZYRTARE: Napoli blen lojtarin më të shtrenjtë në histori të klubit

ZYRTARE: Napoli blen lojtarin më të shtrenjtë në histori të klubit

Ekipi i Napoli, ka njoftuar sa ka transferuar sulmuesin e Lille, Victor Osimhen, për shumën prej 60 milion eurove, shumë kjo rekord për klubin e italian.

Negociatat në mes të dy klubeve, kanë zgjatur shumë, pasi nuk po arrinin të gjenin akordin, madje për këtë transferim, Lille ka kërkuar nga Napoli që ta fusin në ofertën e tyre edhe portierin Kernezis, i cili tani ka kaluar tek Lille, raporton Insajderi.

Victor OSIMHEN of Lille and Matz SELS of Strasbourg during the Ligue 1 match between Lille OSC and RC Strasbourg at Stade Pierre Mauroy on September 25, 2019 in Lille, France. (Photo by Anthony Dibon/Icon Sport via Getty Images)

Victor Osimhen, ka realizuar 38 paraqitje për klubin e Lille dhe ka shënuar 18 gola, e ka bërë gjashtë asistime./Insajderi.com.