Zyrtare: Rakitic kalon tek Sevilla

Zyrtare: Rakitic kalon tek Sevilla

Sevilla ka konfirmuar se ka transferuar Ivan Rakitic-in nga Barcelona, pas gjashtë viteve të kaluara në Camp Nou.

Sevilla, e lumtur që ka arritur marrëveshje për rikthimin e tij, ka bërë të ditur se Rakitic ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me klubin e tyre, transmeton Insajderi.

Kroati ishte pjesë e klubit nga viti 2011 deri në atë 2014 dhe ka zhvilluar 149 paraqitje për ta. ndërsa sezonin më të mirë e kishte në vitin 2014, kur për një sezon, ai zhvilloi 52 ndeshje, shënoi 15 gola dhe bëri 18 asistime, për të kaluar më pas te Barcelona.

Ai tani me kontratën e re, do të jetë i lidhur me klubin deri më 30 qershor të vitit 2024./Insajderi.com.