Zyrtare: Roma transferon sulmuesin e Sampdorias

Zyrtare: Roma transferon sulmuesin e Sampdorias

Roma ka transferuar sulmuesin çek të Sampdorias, Patrick Schick në huazim me të drejtë blerje.

Transferimi i Schick do t’i kushtojë Romës në total 42 milionë euro – 5 milionë euro huazimi dhe 47 milionë euro obligimi për ta blerë, plus bonuset.

Schick ishte afër kalimit tek Juventusi në fillimin e këtij afati kalimtar veror, por skuadra nga Torino deklaroi se sulmuesi kishte dështuar në testet mjekësore, duke vendosur që të mos e blejë Schick-un.

Roma ka transferuar edhe ish-sulmuesin e Sassuolos, Gregorie Deffrel gjatë kësaj vere. /Insajderi.com